Základní informace

Součástí školního areálu je vše, co je třeba, aby co nejlépe sloužil k výuce i výchově žáků nejen z jihomoravského regionu – budovy pro teoretické vyučování, moderní komplex dílen pro jednotlivé profese, domov mládeže, vlastní jídelna i tělocvična s posilovnou a komplex venkovních hřišť.

Výuka na naší škole rozhodně nudit nebude. Učebnice nahrazujeme moderními výukovými metodami - elektronické učebnice a cizojazyčné online slovníky.

SŠSŘ Brno – Bosonohy pravidelně a úspěšně získává dotace z krajských i evropských fondů. Všechny finance směřují do materiálního a technického vybavení všem žákům školy a do profesních kurzů. V poslední době jsme tak investovali více jak 150 000 000 Kč.

Na výuce spolupracujeme s cechy, stavebními koncerny, společenstvy, sdruženími a živnostníky (např. Metrostav, RWE, Komfort, Thermona …). Naši žáci také vykonávají odborný výcvik formou stáží a formou individuálního výcviku u spolupracujících firem už během studia.

Naše úsilí při výchově a vzdělávání mladých řemeslníků trvale doplňuje i spolupráce s řadou sponzorů – velkých domácích a zahraničních stavebních firem, které žákům poskytují vše potřebné k výuce i odborné praxi.

V areále SŠSŘ Brno – Bosonohy je i vlastní domov mládeže pro 360 ubytovaných, kteří bydlí ve dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením s možností bezdrátového přístupu na internet – Wi-Fi. Ubytování poskytujeme jak pro vlastní žáky, tak i pro žáky a studenty všech škol včetně VOŠ, VŠ a jazykových škol.

Jihomoravský kraj Aktivní projekty