Sportovní činnost

Sportovní činnost

PŘEBOR DM - STOLNÍ TENIS

Dne 8. 6. jsme uspořádali na DM druhé soutěžní odpoledne. Tentokrát to byl turnaj v ping - pongu. Účast byla opět hojná, a turnaj velice napínavý. Už se těšíme na další.

1. místo - Markus Hronec

2. místo - Jan Batrla

3. místo - Vítězslav Stehlík

PŘEBOR DM - STŘELBA ZA VZDUCHOVKY

V den dětí 1. 6. jsme po dlouhé sportovní pauze uspořádali turnaj DM ve střelbách ze vzduchovky. Počasí nám vyšlo, účast byla hojná, a chlapci si užívali, že mohou společně konečně soutěžit. Tři nejlepší si odnesli krásné ceny, diplomy a budou i medaile!

1. místo - Dominik Dufek

2. místo - Matouš Langr

3. místo - Vojtěch Tichý

PŘEBOR DM - STŘELBA ZA VZDUCHOVKY 23. 9. 2020

V krásný podzimní den jsme uspořádali turnaj DM ve střelbě ze vzduchovky. 
Účast byla hojná, v počtu 18ti střelců. Mezi soutěžícími panovala dobrá nálada a chlapci se navzájem povzbuzovali.

Tři nejlepší si odnesli krásné ceny a každý účastník získal malý kalendář s logem naší školy.

1. místo - Max Nahodil

2. místo - Vojtěch Tichý

3. místo - Martin Horák

Pro velký zájem budeme turnaj pořádat i v říjnu.

TURNAJ 4DM - NOHEJBAL

4. 2. jsme se zúčastnili turnaje 4 DM v nohejbalu na DM Čichnova. Naše týmy se umístili na čtvrtém a sedmém místě. Celkově jsme skončili na čtvrtém místě mezi všemi DM. Naše sportovní setkání se vydařilo, při zápasech panovala dobrá nálada a radost ze hry. Také jsme se domluvili na dalších turnajích ve futsale, ping-pongu a malé kopané. Na našem DM uskutečníme turnaj v lukostřelbě.

TURNAJ 4 DM VE FLORBALU

Tradiční turnaj ve florbalu DM se uskutečnil na střední škole Čichnova 28. 1. 2020. Naši kluci si vedli skvěle. Remízou skončil zápas se SŠ Jílová, a na skóre jsme tedy vybojovali krásné druhé místo. Všem se toto sportovní setkání moc líbilo a těšíme se na příští!

PŘEBOR ČR STAVEBNÍCH ŠKOL VE FUTSALE

ÚSTÍ NAD LABEM   15. 1. – 16. 1. 2020

16. 1. 2020 se naši žáci poprvé zúčastnili přeboru ČR stavebních škol ve futsale. Nastoupilo proti sobě šest týmů a naši hoši neutrpěli ani jedinou porážku.

Před rozhodujícím utkáním s Prahou nikdo nevěřil, že zápas ustojíme. Bylo to těžké, ale kluci statečně bojovali až do konce.

Došlo k remíze a naše moravská srdce zaplesala.

Máme pohár, jsme první!!!! Hoši, Děkujem!!!!

Hvězdný tým: Jakub Ondráček, David Pavliš, Michal Pavliš, Radek Lacka, Tomáš Žižlavský, Vojtěch Fajkus, Michal Janíček, Bořivoj Cvingráf, Antonín Pavlíček

Přebor ČR stavebních škol v ping-pongu

Litoměřice 4. 12. 2019

4. 12. 2019 jsme se zúčastnili přeboru ČR stavebních škol v ping-pongu. Proti sobě nastoupilo sedm družstev, některé z nich měli ve svých řadách i profesionální hráče, takže jsme byli znevýhodněni, ale to nás neodradilo od bojovnosti a radosti ze hry. Naši hoši skončili na sedmém místě. Přebor byl pro ně dobrou sportovní zkušeností.

Přebor ČR stavebních škol v šachu - Rybitví 

Naši žáci obsadili krásné 3. místo v Přeboru ČR stavebních škol v šachu. Celkově se Přeboru zúčastnilo 9 škol. Žákům děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci. 

Školu reprezentovali:

Duhanský Artur, Hartman Michal, Čečil Martin, Korniichuk Oleksii, Gazdík Lukáš 

Pedagogický doprovod:

Ilona Mlejnková, Ing. Miloš Maděránek

Více fotografií zde

STŘELBA ZE VZDUCHOVKY

Ve středu 16. 10. 2019 uspořádal klub ASK ČR na domově mládeže turnaj ve střelbě ze vzduchovky.

Bylo nádherné počasí, chlapci měli dobrou náladu, a každým kolem se ve střelbě na terč zlepšovali.

Pro veliký úspěch a radost z akce si zastřílíme i v další dny a v případě nepříznivého počasí se přesuneme do tělocvičny.

 

Přebor DM STOLNÍ TENIS 2019

Ve středu 9. 10. uspořádal klub ASK ČR na domově mládeže turnaj v pingpongu. Během hry panovala dobrá nálada, radost i soutěživost. První tři bojovníci si z turnaje odnesli krásné diplomy a sladké odměny za podpory ASK.

1. místo Markus Hronec

2. místo Luboš Hájek

3. místo Jakub Králík

LANOVÉ CENTRUM PROUD

Náš středoškolský klub uspořádal adrenalinovou akci v lanovém centrum PROUD. Členové klubu si zkusili vzájemné jištění a překonávali překážky ve výšce. Všem zúčastněným se akce velice líbila, společný zážitek jim umožnil lépe se poznat a posunout své hranice.

 

 

 

▼ ▼ Konec školního roku 2018/2019 ▼ ▼ 

Lukostřelecký turnaj ASK

Náš klub Brno – Bosonohy se stal organizátorem turnaje v lukostřelbě, vše připravil vychovatel Vít Bielka za pomoci našich šikovných žáků.

Ve středu 5. 6. 2019 se dostavila družstva klubů Olomoucká a Jílová. Po bezpečnostním školení a ukázce střelby, měli všechny týmy celé dopoledne na nácvik. Tato část turnaje byla zaměřená především na střelce mimo náš klub, kteří si luky mohli vyzkoušet a zjistit, který jim sedí nejvíce. Postupně se získávala rutina a všechny to začalo bavit. Po obědě v hospodě u Čoupků již probíhalo první střílení na body.

Druhý den turnaje ve čtvrtek 6. 6. 2019 se pokračovalo v ostré střelbě na body.  V poledne přijel pan Pavel Zdráhal z ústředí ASK ČR a zúčastnil se slavnostního vyhodnocení turnaje. Pro každý tým byl jako cena připraven zážitkový poukaz. Výherce turnaje si mohl vybrat z tří možností: lanové centrum, fotbal golf nebo minigolf.

Všem soutěžícím se akce líbila a projevili zájem se za rok opět zúčastnit. Poděkování patří také našemu týmu za pomoc, vzornou reprezentaci a taky za nevšední gesto, kdy právo vítěze vybrat si první cenu přenechali soupeřům. Vychovateli Vítu Bielkovi děkuji za organizaci a realizaci celého projektu a Asociaci za financování této akce v hodnotě přes 21.000,- Kč.

Nohejbal stavebních škol

Ve dnech 10. – 11. dubna jsme se zúčastnili celorepublikového přeboru stavebních škol v nohejbalu, který pořádala SPŠ Otrokovice. Turnaje, ve kterém o prvenství bojovalo osm škol, se naši žáci zúčastnili podruhé, po několikaleté absenci. Ve skupině narazili na celkové druhý a třetí tým celého turnaje. Oba tyto zápasy i přes bojovnost prohráli. V utkání o závěrečné umístění konečně uspěli a smetli žáky z Teplic 2:0 rozdílem třídy. Celkově se tedy umístili na sedmém místě.

Další pohár pro školu!!!

Naše cesta za vítezstvím začala již v pondělí 8. 4. 2019, kdy jsme se s chlapci vydali na Lesnou do Lanového centra Proud na trénink. Sedm žáků absolvovalo tříhodinový program, který jsme zaměřili především jako trénink na akci nesoucí název LEGIE 2019, kterou pořádá právě Lanové centrum Proud spolu s Českou legionářskou obcí. Chlapci si vyzkoušeli většinu překážek a vymýšleli taktiku na úterní závod, kterého se zúčastnilo sedm brněnských středních škol, mezi kterými nechyběla ani gymnázia. Za tento trénink musíme velmi poděkovat Asociaci středoškolských klubů, která nám ho zafinancovala.

Samotný závod probíhal v přátelském duchu. Našemu týmu se sice příliš nepovedla úvodní aktivita (rébus, který musí tým vyluštit, než začne lézt na překážky), ovšem poté došlo na jejich silnou parketu a tou bylo lezení ve výškách (cca 12m) přes překážky. Tým s názvem SŠSŘ Bosonohy reprezentující školu se do toho opřel s vervou. Někteří instruktoři, kteří nás celou soutěží prováděli a kontrolovali bezpečnost žáků, dokonce vtipkovali, že nám překážky dojdou.

Náš tým složený především z žáků prvních ročníku se nakonec umístil na prvním místě a tím postoupil do celorepublikového finále, které se bude konat v červnu v Praze. Na finále postoupili z druhého místa žáci střední průmyslové školy chemické. Chtěl bych touto cestou i poděkovat klukům, kteří výborně reprezentovali školu.

Silový čtyřboj stavebních škol

Ve čtvrtek 28. března se žáci zúčastnili celorepublikového přeboru stavebních škol v silovém čtyřboji. Ve velké konkurenci chlapci rozhodně neudělali ostudu. V některých disciplínách naši žáci patřili ke špičce přeboru. V disciplíně shyby našemu žáku chyběl jeden jediný platný shyb a vyhrál by celou disciplínu. Vzhledem k tomu, že všichni tři žáci se mohou zúčastnit i za rok je to skvělý základ na příští zápolení.

Středoškolské hry v házené

Dne 5. 12. 2018 pořádala Asociace školních sportovních klubů krajské kolo středoškolských her v házené, kterého se zúčastnila i naše škola SŠSŘ Brno Bosonohy. Na tomto turnaji jsme odehráli dva zápasy a ani jeden bohužel nebyl vítězný. Chlapci však neudělali žádnou ostudu a výhru soupeřům nedali zadarmo.  I v malém počtu hráčů dokázali, že se soupeř o výhru musel nadřít.

Turnaj 4DM v šachu

Koncem listopadu 2018 jsme se s chlapci z DM Bosonohy zúčastnili turnaje 4 domovů mládeže v šachu. Na tomto turnaji jsme soupeřili s DM Jílová, DM Klášterského a DM Gorkého. V prvním utkání jsme DM Jílová porazili 3:0 na zápasy a postoupili do finále, kde jsme se utkali s DM Gorkého. Ve finále jsme bohužel prohráli 2:1, avšak i druhé místo bereme jako velice dobrý výsledek. Děkuji všem chlapcům, kteří ukázkově reprezentovali náš domov mládeže.

Fotbalgolf

Dne 24. října jsme díky Asociaci středoškolských klubů mohli zkusit velmi mladou a netradiční aktivitu zvanou fotbalgolf. Jde o kombinaci golfu a fotbalu.  Na hřišti v Brně je 18 jamek, které jsou až 130m dlouhé. Většina z nich obsahuje různé překážky, které je potřeba překonat – tunely, výškové překážky, slalom a další postavené především z palet. Žáci si tuto aktivitu velice užili a jistě jsme nešli naposledy.

CrossFit

Dne 2. října jsem ve spolupráci s CrossFit Newparkem uspořádali ukázkovou hodinu mladé rozvíjející aktivitě zvané cross fit. Jedná se o funkční trénink, který se dá označit jako jednoduché cvičení, posilující kompletně celé tělo. Jde o spojení gymnastiky, rychlosti a silového tréninku. Celou hodinu chlapci odcvičili pod dohledem trenéra, který vše ukázal, vysvětlil a případně pomohl s provedením cviku. Žáci si pěkně mákli, ale všichni odcházeli spokojeni, že překonali sami sebe.

Lanové centrum

Ve čtvrtek 20. 9. jsem se s členy klubu ASK vydali do Lanového centra Proud zažít netradiční a hlavně adrenalinovou aktivitu. 14 žáků, především z prvního ročníku se naučili jistit na nízkých i vysokých lanových překážkách a poté se je vyrazili zdolávat. Překážky jsou ve 13-ti metrech nad zemí, takže nejde jen o fyzickou obtížnost, ale především o psychickou obtížnost spojenou se strachem z výšky. Vrcholem tříhodinového programu byl Big Swing – obrovská houpačka, kterou si vyzkoušeli všichni žáci, někteří hned dvakrát.

 

▼ ▼ Konec školního roku 2017/2018 ▼ ▼ 

LEGIE pro střední školy

Na pozvání Lanového centra Proud – Brno a Československé obce legionářské jsme se v úterý 10. 4. zúčastnili akce Legie, což je branný závod pro střední školy. Naši žáci sice nepostoupili do finálového kola, která se v červnu koná v Ostravě, ale akci si všichni moc užili. Vzhledem k tomu, že na akci byli jen žáci druhého ročníku, máme dobrý základ na příští rok.

Středoškolské hry ve fotbale

V pondělí 9. 4. se tým složený z žáku naší školy zúčastnil středoškolských her v kopané. Byli jsme nalosováni do skupiny s Obchodní akademií ELDO a SŠTE Olomoucká. Bohužel jsme ani jedno utkání nezvládli a nezískali ani bod. Všichni žáci se však snažili a velice jim děkujeme za reprezentaci školy.

Nagano tapes

Zavřeli nám tělocvičnu? No a co! Kvůli rekonstrukci tělocvičny jsme nemohli tento týden sportovat a proto jsem si program nahradili v nově vybavené klubovně na sekci 2.A. V televizi jsme si pustili sportovní dokument Nagano tapes. Jedná se o zfilmování příběhu našich hokejistů na olympijských hrách v Naganu 1998. Cesta za zlatou medailí. Vzhledem k tomu, že naši žáci jsou generace, která o tento vzácný okamžik v našich dějinách přišla, pokusili jsme si jim ukázat vítěznou atmosféru aspoň prostřednictvím televizní obrazovky.

Středoškolské hry - šplh

Ve čtvrtek 22. února jsme se zúčastnili krajského kola středních škol ve šplhu na laně. Náš tým ve složení Filip Duchoň, Lubomír Teplý a Patrik Maštalíř se umístil na pátém místě. Svými výkony se bohužel žádný z nich nedostal na „bednu“ v kategorii jednotlivců. I tak jim moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Olympijský park

I přes velkou zimu, která nás celé odpoledne provázela, jsme se 22. února vydali navštívit brněnský Olympijský festival. Žáci si vyzkoušeli spoustu tradičních zimních aktivit, jako je bruslení nebo běžecké lyžování. Přišlo však i na ty méně tradiční – dvoj bob, sáně, biatlon, snowboard. Bohužel curling, na který se chlapci moc těšili, byl neustále obsazen – evidentně je to zajímavý sport ne jen pro nás. Žáci si dopoledne moc užili, a proto bychom chtěli poděkovat firmě STRABAG, která nám zprostředkovala vstup do Olympijského parku zdarma.

Kulčníkový turnaj 20. 2. 2018

Sportovní vychovatel Bc. Vít Bielka ve spolupráci s vychovatelkou Ševčíkovou uspořádali pro žáky domova mládeže kulečníkový turnaj. Zúčastnilo se celkem 15 žáků, z toho jedna dívka. Pro účastníky bylo nachystáno pohoštění a první čtyři nejlepší ceny.

Nejlepší 4 hráči:

Luboš Hájek

Petr Nevěčný

Matěj Just

Roman Juhoš

Akce se konala jako klubové odpoledne Asociace středoškolských klubů České republiky. Turnaj se všem moc líbil a všichni si přejí brzké zopakování.

Sportuj s Jílovou – frisbee

Ve středu 22. 11. jsme se zúčastnili turnaje v tzv. UFOBALU, což je indoorová varianta frisbee. Mezi třemi domovy mládeže, se ten náš bohužel umístil až na posledním místě. Soupeřům jsme však nenechali nic zadarmo.  Po tuhém boji o umístění rozhodl až počet vstřelených gólů.

Středoškolská florbalová liga

Do nominace na „středoškolky“ ve florbalu se dostalo 9 ze 14 žáků, kteří jsou zároveň ubytovaní na domově mládeže. I přes úvodní porážku 6:1, kterou nám uštědřila Sokolská, se žáci skvěle zkoncentrovali na druhý zápas. Ten jsme vyhráli 4:3, tudíž jsme měli jisté třetí místo ve skupině. V závěru nás porazil favorizovaný tým ze střední školy Olomoucká, který nakonec postoupil z těžké skupiny z prvního místa. Všem hráčům děkujeme za vzorné reprezentování školy.

Sportuj s Jílovou – motokáry

Troška adrenalinu pro naše žáky – MOTOKÁRY. V pondělí 27. 11. jsme se zúčastnili pokračování v projektu „Sportuj s Jílovou“. Náš tým ve složení Tomáš Žižlavský, Bruno Hauser, Matěj Fukal, Petr Holec, Tomáš Krmela a Vojtěch Fajkus se mezi 4 domovy mládeže umístil na třetím místě. Shodný počet bodů s domovem mládeže z Čichnové na druhém místě rozhodl až celkově nejrychlejší čas na kolo. Bohužel ten byl u nás pomalejší o 0,02s a tak jsme umístili na třetím místě. Po prostudování výsledků se dokonce zjistilo, že v jednom kole byl dokonce rozdíl 0,003s abychom dostali o bod více a díky toho skončili druzí. Na těchto příkladech jde vidět jak málo stačilo ke stříbrné pozici.

Bulldogs Brno - Ústí nad Labem

Dne 30.10. jsme byli fandit brněnským Buldokům. Po velmi napínavé druhé třetině, kdy tým Ústí otočil stav utkání z 3:1 na 3:4, jsme viděli velké odhodlání Bulldoků, kteří nakonec (snad i díky našemu fandění) vyhráli 7:4.

http://www.bulldogs.cz/druzstva/muzi-a/clanky/buldoci-zdolali-usti 

 

 

Konec školního roku 2016/2017

Florbalový turnaj domovů mládeže

Ve středu 24. 5. 2017 se konal na Domově mládeže Čichnova turnaj domovů mládeže. Jílové se nepodařilo sestavit družstvo, tak se bojovalo ve třech týmech:  Čichnova, Klášterského a Bosonohy.

Naše družstvo:

Dominik Jeřábek, Ondřej Košík, David Viktorín, Radim Matyščák, Petr Adámek, Stanislav Cibulka, Martin Svoboda, Tomáš Žižlavský, Dominik Hajný a Petr Surovec.

První zápas jsme hráli s družstvem Klášterského, brzy jsme prohrávali 2:4, ale pak kluci zabrali a otočili to k vítěznému konci 7:4.  Druhý zápas hrály družstva Čichnové a Klášterského, kdy Čichnova převálcovala Klášterského 9:1. My jsme hráli poslední zápas s Čichnovou a také jsme s nimi prohráli 5:8, ale byla to pěkná vyrovnaná hra.

Obsadili jsme 2. místo, kluci si pěkně zahráli a všichni vzorně reprezentovali naši školu. Poděkování patří kapitánovi Davidu Viktorínovi, který úspěšně zvládl udávat tempo hry i střídání hráčů.

Nohejbalový turnaj čtyř DM

Dne 20. 2. 2017 pořádal DM Čichnova turnaj pro čtyři DM v nohejbale. Turnaje se zúčastnily také DM Jílová a DM Klášterského. Každý DM si mohl postavit dvě družstva, nás reprezentovali tito žáci: Ondřej Košík, Tomáš Zvoníček, Jiří Hejtmánek, Lukáš Večeřa, Dominik Hajný a Martin Svoboda. Umístili jsme se na 5. a 8. místě – pro naše žáky však nohejbal není denním chlebem a tak jsme rádi, že se kluci alespoň zapojili – a pro nás jsou vítězové i bez vyhraných medailí.

Paintball s 23 žáky

Dne 25.1.2017 vyrazila paní vychovatelka Ševčíková s 23 žáky na paintball do Brna. Už podle počtu žáků je evidentní, že o tuto akci byl zájem. Hra vzbudila takový zájem, že v jarních měsících budeme Paintball opakovat - venku s barevnými kuličkami. 

Turnaj 4 domovů mládeže ve futsalu

29. 11. 2016 V úterý 29. listopadu 2016 se konal turnaj domovů mládeže, který pořádala Střední škola polytechnická Jílová 36g.

Náš domov mládeže reprezentovali: Ondřej Košík, Martin Svoboda, David Viktorin, Denys Koval, Michailo Koban, Dominik Jeřábek, Jiří Hejtmánek, Lukáš Večeřa, Vojtěch Fajkus, Petr Adámek a Lubomír Teplý. Dále se účastnily Domov mládeže Klášterského a Čichnova.

První zápas hrála Jílová s Čichnovou a kluci z Čichnové porazili Jílovou 2:1, i když hráli jen v šesti, my hráli druhý a třetí zápas, s kluky z Klášterského i s Spoji jsme vyhráli, pak jsme dva zápasy stáli a poslední zápas jsme hráli o vítezství s Jílovou, bohužel jsme prohráli 1:2, ale na vítězství jsme potřebovali nejmíň remízu, takže Klášterského nevyhrálo ani jednou a ostatní domovy měly po 6 bodech, tam bohužel na skóre vyhrála Čichnova, my jsme získali krásné 2. místo, diplom, pohár a všichni kluci medaile. A k tomu drobné občerstvení – pitný režim a každý tatranku. Turnaj končil až v 19.00 slavnostním zakončením. Všichni byli spokojeni z pěkné hry, všichni naši kluci hráli s plným nasazením, zejména moc pěkný výkon podal brankář Petr Adámek, a to polovina družstva již měla za sebou dopolední florbalový turnaj.  

Opět na BOWLING

Tato hra naše žáky fakt baví - a je o ni zájem, takže jsme neváhali a opět vyrazili do BOBY! Paní vychovatelka Ševčíková vzala 17 ubytovaných žáků. 

Květen, konečně venku

V měsíci květnu se uskutečnily dvě významné sportovní akce a to, 10.5. Městské kolo SŠ v malé kopané a 25.5. Městské kolo SŠ v nohejbale. U obou akcí jsme se v rozhodující míře podíleli na organizaci a celkovém zabezpečení. V malé kopané jsme těsně prohráli obě utkání v základní skupině se SŠ Křenovou a s Jaselskou a do finále jsme nepostoupili. V nohejbale se nám dařilo lépe a získali jsme pěkné 2. a 4. místo.

Dále průběžně pracuje střelecký kroužek, pravidelně 1-3 týdně se schází příznivci florbalu a každý den funguje posilovna. Na vychovatelně jsou k dispozici k zapůjčení míče na kopanou a nohejbal,4ks pálek a finská hra Mölkky. Negativem je pokles zájmu o kopanou, stolní tenis a košíkovou. Celkem slušný zájem je o pálkovanou, která se hraje na betonovém hřišti a tento týden hrajeme soutěž v dvouhře a čtyřhře. Se zájmem se setkala i společenská hra Mölkky, v níž chceme taktéž uskutečnit dlouhodobější soutěž. Tento týden se uskuteční nákup některých zájmových sportovních potřeb a náhradních dílů k zabezpečení kvalitní sportovní činnosti.

Duben z pohledu sportu

Pokračovala pravidelná práce střeleckého kroužku a 13.4. jsme si vyzkoušeli střeleckou soutěž, které se zúčastnilo 9 soutěžících. Vítězem se stal Honza Gubáš.

Žáci začali, podle počasí, také využívat venkovní sportoviště – hřiště na malou kopanou a nohejbal. Jinak pravidelně probíhá sportovní činnost podle rozdělovníku tělocvičny.

Závěrem měsíce - 27.dubna, jsme se zúčastnili turnaje DM ve florbale na Čichnové. Díky zodpovědné přípravě jsme hráli velmi dobře, první dvě utkání jsme vyhráli rozdílem třídy a teprve ve finále jsme po velmi pěkném výkonu prohráli těsně 6:3 s Čichnovou a celkově jsme obsadili pěkné 2.místo.

Březnové sportování

Sportovní činnost, i přes omezení v důsledku prázdnin a velikonoc, byla docela pestrá a zajímavá. Počátkem měsíce - 10. - 11.3. jsme se zúčastnili přeboru ČR stavebních škol v silovém čtyřboji, kde nás naši studenti, díky kvalitní a systematické přípravě, výborně reprezentovali a v soutěži družstev získali krásné 2.místo těsně za vítěznou SŠP Jílovou. V jednotlivcích - Klobása Tomáš 2.místo, Sysel Filip 6.místo, Pospíšil Denis 9.místo a Kluska Petr 10. místo. Současně pokračovala příprava na přebor Brna a J. Moravy středních škol, který se uskuteční 6.4.2016.

V rámci vymezených hodin pokračovala pravidelná sportovní činnost ve florbalu a futsale, kde i přes velmi vysoké nasazení a bojovnost, nedochází ke konfliktům a zbytečným zraněním. Daří se nám zvýšit i zájem o basketbal, kde pravidelně chodí 8-12 hráčů. Slušný zájem je i o střelecký kroužek, kam zatím dochází kolem 8 žáků. Dále zejména děvčata z budovy C projevila zájem o volejbal, který se bude konat každé  úterý od 16 hod.

Před velikonocemi jsme uspořádali soutěž „O velikonoční vajíčka“ ve stolním fotbálku dvojic, do které se zapojilo 8 dvoučlenných týmů a vítězem se stalo družstvo ve složení Miklík a Mach. Také se podílíme na přípravě venkovních sportovišť k jejich využívání.

Podporujeme Bulldogs Brno

Ve čtvrtfinále jsme podpořili svým povzbuzováním brněnské buldoky. V cestě jim stáli Bohemians Praha. V 5. utkání jsme se v hledišti objevili se 70 žáky a vytvořili jsme tak krásnou kulisu hodnou play-off Superligy.

Web Bulldogs.cz napsal: Buldokům pomohla perfektní atmosféra, kterou společně s bubeníkem Kaldou vytvořili především „kotelníci“ ze Střední školy v Bosonohách. Dík patří také divákům, jenž se zapojili také do fandění společně s „oranžovou tribunou“

Některým žákům se fandění natolik zalíbilo, že se vydali i do Prahy na 6.utkání, kde buldoci vyhráli a postoupili tak do semifinále. 

   
 

Mistrovství ČR stavebních škol v silovém čtyřboji

Ve dnech 10. - 11. 3. se v areálu SŠP Jílová uskutečnilo Mistrovství ČR stavebních škol v „silovém 4 boji“. Jedná se o soutěž, která má dlouholetou tradici, její pravidla jsou velmi dobře propracovaná a promyšlená a spravedlivě odráží silovou a obratnostní úroveň soutěžících. Jednotlivé disciplíny jsou shyby a vznosy na doskočné hrazdě, trojskok snožmo z místa a tlak vleže, kdy hmotnost činky odpovídá indexu aktuální hmotnosti závodníka. To vyžaduje nejen systematickou silovou a dovednostní přípravu, ale i úpravu jídelníčku a částečnou redukční dietu. To se nám trochu vymstilo u našeho závodníka Klusky, který překročením váhového limitu o 30 dkg, zvedal v tlaku činku o 2,5 kg těžší.

Naši reprezentanti Klobása Tomáš (2. místo), Sysel Filip (6. místo), Pospíšil Denis (9. místo), Kluska Petr (10. místo) a Karel Kudláč se velmi zodpovědně na soutěž připravovali a díky výborným individuálním výkonům, jsme celkově získali v družstvech 2. místo. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další úspěchy v silových disciplínách.

Střelecký kroužek

Byl zahájen tradiční střelecký kroužek. Pravidelně se scházíme ve středu od 16 do 17 hodin. Našli jsme časový prostor v tělocvičně, takže už nejsme závislí na počasí, tudíž můžeme zdokonalovat střelbu ze vzduchovky každý týden. Zájem žáků pomalu roste, takže chystáme začátkem dubna Přebor DM ve střelbě ze vzduchovky.

Lednové seznámení s novým sportovním vychovatelem

Zpočátku měsíce jsme řešili optimálnost využívání tělocvičny studenty a rozdělení využití stanovené doby pro jednotlivé druhy sportů. Nově zavedený systém se ihned úspěšně ujal a osvědčil. Zájmovou činnost využívá denně 15 -20 studentů, do posilovny chodí 5-12 zájemců. V závěru měsíce jsme uspořádali přebor DM ve stolním tenise, ze kterého vzešel tzv. dlouhodobý pohyblivý žebříček, který umožňuje studentům individuálně a samostatně se zapojit do dlouhodobé sportovní činnosti. Pravidelně se koná pod vedením paní Ševčíkové návštěva plovárny. Zahájili jsme dlouhodobou přípravu na SŠH ve futsale a přípravu na futsalový turnaj mezi domovy mládeže. .

DM Bosonohy 5:11 DM Jílová

Na den 26.11.2015 jsme pozvali k přátelskému utkání chlapce z DM Jílové. Naše družstvo tvořili nadšenci florbalu - tým našeho protivníka byl nabitý několika hráči z kvalitních klubů - zejména pak z Juniorů Bulldogs Brno. Herní kvalita a převaha byla znát už od první střely na naši branku.  Našemu soupeři jsme vždy jen "koukali na záda" a ten tak neměl problém střílet jeden gól za druhým. Nicméně se nehrálo o body, ale o dobrý pocit a ten naši žáci určitě měli, jelikož si mohli zahrát proti cizím vrstevníkům a poznat tak další kamarády z oboru.  DM Jilové gratulujeme k vítězství a těšíme se na další sportovní utkání.

Další „Permoška“ ve sbírce

Dne 16. 10. 2015 se „Fans club“, z našeho DM zúčastnil v hale na Vodové ulici, dalšího zajímavého sportovního utkání, a to: zápasu extraligových týmů žen ve volejbale mezi VK Královo Pole a celkem UP Olomouc. Naši „hooligans“ viděli zajímavé a vyrovnané utkání /trvalo přes dvě hodiny/, kdy o vítězi rozhodoval doslova každý míč. Bohužel i přes mohutné povzbuzování domácích bubeníků a našich ultras, Brňanky po velké bitvě, prohrály na sety 3:1. V hale byla bouřlivá atmosféra a dokonce někteří jedinci z řad našich fans., této atmosféře podlehli natolik, že chtěli vniknout na hřiště a stáhnout mírně neobjektivního rozhodčího za nohu z kůlu. Vedení volejbalového klubu KP Brno, po zápase našim „hooligans“ poděkovalo za vynikající podporu, vyjádřilo přesvědčení, že to nebyla naše poslední návštěva volejbalu a požádalo naše „hooligans“ o další podporu jak v lize, tak zejména v pohárových utkáních, které se hrají zejména přes týden. Odměnou našim klukům bylo, předání permanentních vstupenek na všechny zápasy volejbalového týmu VK Královo Pole v této sezóně. Kluci tak mají ve své sbírce permanentky od Valosunu KP Brno, tak i od žen týmu Králova Pole Brno. A to nás čeká příští týden házená! Opět v hale na Vodové, uvidíme, zda se sbírka „permošek rozšíří“.

Další fotografie zde

Zapsal: Mgr. Vítězslav Herosch, vychovatel

Bulldogs Brno 3:2 Tatran Střešovice

Žáci z našeho DM navštívili sportovní utkání a aktivně se zapojili do fandění a podpory brněských Bulldogs.

z webu www.bulldogs.cz :

Buldoci v pondělí večer přivítali v hale Vodova pražský Tatran. Již 4 utkání zde střešovičtí florbalisté nevyhráli. Navíc se hrálo o důležité body do tabulky.

Větší chuť po vítězství ukázali hned na začátku utkání Buldoci. Domácím se podařilo během první třetiny odskočit na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině skóre ještě navýšili na průběžných 3:0. Tatranu se povedlo jednou brankou ve druhé periodě snížit. Ve třetí třetině se dotáhli na rozdíl jediné branky. Konec zápasu musel být pro fanoušky oranžovočerných infarktový. V 18. minutě byl vyloučen Marek Fuchs, který bojoval až příliš. Tatranští svoji početní výhodu ještě zvýraznili odvoláním brankáře. V 6 hráčích se snažili dobývat branku Filipa Kuhna. Marně!.Vyrovnat se Tatranu nepodařilo a Buldoci tak mohli slavit cenné vítězství.

Poděkování patří fanouškům. Především pak žákům a vedení Střední školy stavebních řemesel Brno - Bosonohy. Kotelníci hnali svými hlasivkami za doprovodu bubeníka "Kaldy" Buldoky od úvodního buly až do závěrečné sirény.

„Hooligans“ z Bosonoh řádili v Kr. Poli!

Neuvěřitelné!!!!!!. A k tomu, jim ještě předseda extraligového basketbalového oddílu Valosun KP Brno, pan Richard Foltýn, rozdával permanentky v hodnotě 450,-Kč, na všechny zápasy Valosunu v ŽBL a Eurocupu /obdoba PMEZ v kopané/, zcela zdarma. A aby toho nebylo málo, rozdal jim trubky, řehtačky, a velký bojový buben, čehož „hooligans“ z Bosonoh okamžitě využili k vytvoření ďábelského kotle, ve kterém se soupeřky Brňanek, děvčata z Karlových Varů, zcela ztratily a proto prohrály v extraligovém zápase ŽBL 81-54. Tolik zprávy z bulváru a Karlovarských médií.

Oficiální komuniké oddílu Valosun KP Brno: Dne 23. 10. 2015, se uskutečnilo utkání našich žen, proti týmu Karlových Varů. Naše děvčata po boji díky podpoře diváků a zvláště podpoře party kluků ze Střední školy stavebních řemesel z Brna - Bosonoh, porazilo oddíl basketbalistek Karlových Varů, vysokým rozdílem.

Předseda klubu, pak po zápase osobně vyjádřil poděkování své i hráček, za fantastickou podporu a fandění našich žáků po celou dobu utkání a vyjádřil přesvědčení, že i v bojích Eurocupu, dne 28. 10. 2015, proti maďarskému Miskolci, bude potřeba našich žáků do ochozů. Přislíbil, že po zápase bude uděláno společné foto hráček s kluky a připravena autogramiáda

„Kluky z Bosonoh, bereme jako náš FAN-KLUB, který bude v hale na Vodové vždy vítán“, tolik citace předsedy Královopolského klubu.

Zapsal: Mgr. Vítězslav Herosch, vychovatel

Fotbalový turnaj v Líšní – „Nové družstvo na obzoru“

Dne 19. 9. 2015 se fotbalové družstvo naší školy, zúčastnilo fotbalového turnaje v klasickém fotbalu /na velkém hřišti/ v Brně - Líšni, na hřišti SK Líšeň. Vzhledem k tomu, že na přípravu týmu bylo ani ne 24 hod, sešlo se ráno na krásném líšeňském hřišti 16 statečných borců, z toho 10 chlapců, kteří bydlí na internátu. Těchto 16 statečných, pod vedením vychovatele Herosche, odehrálo celkem 3 zápasy a to proti týmům: SŠTE Olomoucká, Biskupské gymnázium a Gymnázium Křenova. Vzhledem k tomu, že většinu družstva tvořili studenti I. ročníků, kteří se ještě vzájemně neznali, náš tým i přes tři porážky rozhodně nezklamal. Zvlášť ve druhém zápase, proti BiGy, by, výsledek dlouho na vážkách a kdyby možná rozhodčí chtěl vidět jasné držení našeho útočníka obráncem soupeře za dres při brejku a nebýt nešťastného vlastního gólu, mohlo se vše vyvíjet jinak.
Ale kluci nezklamali, a pokud se budeme scházet na dalších turnajích v této sestavě a sehrajeme se, věřím, že i nám časem na hrudi přistane nějaký ten kov.

Zapsal: Mgr. Vítězslav Herosch

 

Konec školního roku 2014/2015

DM Bosonohy - DM Jílová 8:4

Dne 26. 3. 2015 byla na programu Domova mládeže odveta ve futsale. Tentokrát však přijeli žáci z DM Jílové k nám do tělocvičny a hrálo se tak podle našich pravidel a zvyků. Do utkání bylo vybráno 8 chlapců. Všichni naši hoši si plnili své povinnosti znamenitě a poločas tak ukazoval 4:1 pro DM Bosonohy. Ve druhém poločase nás soupeř párkrát přehrál a zdramatizoval tak zápas. Nicméně nám se opět po hezkých kombinacích podařilo navýšit vedení, které jsme udrželi až do konce utkání. Po závěrečném hvizdu tak na ukazateli skóre byl výsledek 8:4 Našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a DM. Žákům z DM Jílové děkujeme za účast a těšíme se na další PŘÁTELSKÁ sportovní utkání

Přátelské utkání ve stolním fotbálku a ve stolním tenise

Dne 25.3.2015 jelo 16 ubytovaných žáků na přátelské utkání proti DM Jílová. Ve stolním tenise nás reprezentovalo 6 a ve stolním fotbálku 10 žáků. Jmenovitě hráči fotbálku: Adam Feifer, Tereza Hájková, Matěj Martinek, Marek Kolegar, Petr Miklík, Ladislav Rosenberg, Petr Nevěčný, Jakub Burian, Patrik Vavřina s Josef Klvaň. Jmenovitě hráči stolního tenisu: Libor Malík, Ondřej Košík, Kryštof Lokaj, Bruno Houser, Jiří Volný a  Robin Slaný. 

Žákum, kteří hráli stolní tenis se příliš nedařilo a z turnajového pavouka vypadli před branami semifinále.

Naopak se dařilo stolním fotbalistům. Do finále se dostali hned dvě naše dvoje, kde nestačili pouze na silné duo z Jílové. Dva hoši tak obsadili první místo, Marek Kolegar a Matěj Martinek byli druzí a Tereza Hájková s Adamem Feifrem vybojovali třetí příčku.

Všem hráčům i pořadatelům děkujeme a těšíme se na další společnou akci.

Turnaj Domova mládeže ve stolním fotbálku

Pod vedením vychovatele Roman Komínka proběhl turnaj, kterého se zúčastnilo 15 ubytovaných žáků. I když šlo jen o stolní fotbal, měl tento turnaj náboj stejně velký, jako by se hrálo na velkém travnatém hřišti. Ve dvou skupinách sehrál každý tým tři zápasy a pak se utkal s protivníkem ze druhé skupiny. Vítězové turnaje jsou Jakub Burian a Petr Nevěčný. 

Výsledky turnaje zde

 

DM Jílová - DM Bosonohy 6:7

Dne 26.1.2015 jsme domluvili přátelské utkání ve futsale proti DM Jílová. Hrálo se na domácím hřišti soupeře. Tělocvična je v této škole menší než u nás, a tak jsme se hráli v systému 4 hráčů.
Utkání bylo přátelské, nicméně snad jen do doby než se rozehrálo - pak oba týmy šly za vítězstvím a tak "kamarádičkování" šlo stranou. Až jsme museli krotit emoce, které během utkání vzplály. Soupeř nás mírně přehrával a vytvářel si slibné šance, které naštěstí neproměňoval a tak jsme trestali my.
Radek Nádeníček 3 branky, Patrik Vavřina 2 branky a Adam Feifer 2 branky = 7:6 pro náš Domov mládeže. 
Utkání bylo sice vyhrocené avšak v rámci fair play. Po zápase si všichni podali ruce a s úsměvy a sladkou odměnou od pořadatelů odcházeli spokojení na svoje DM.  
DM Jílové děkujeme a těšíme se na odvetné utkání, které je naplánováno na měsíc Březen - tentokráte u nás v tělocvičně.

Za DM Bosonohy hráli:
Adam Feifer
Dominink Weinfurter
Tomáš Vacek
Radek Nádeníček
Tomáš Hrubý
Kryštof Lokaj
Martin Svoboda
Patrik Vavřina
Tereza Hájková

 

Zapojení žáků do sportovních aktivit

S příchodem prváků se zvedla úroveň futsalu. Zájem o tento sport je nečekaně vysoký. Chlapci chodí hrát každý den v hojném počtu. I proto byly sporty - Volejbal a Basketbal na našem DM (pro nedostatečný zájem) zrušeny. Nejvíce tak sportují prváci, pak třetí ročníky a nástavbáci. Bohužel druhý ročník o sport nemá téměř vůbec zájem.

   Posilovna    Každý den    25
    Futsal    Každý den   20
   Florbal    Úterý    10

Podzimní turnaj ve stolním tenise

Dne 23.9.2014 proběhl na DM Podzimní turnaj ve stolním tenise. Přihlásilo se 22 hráčů. Nejúspěšnější byl Bruno Houser, druhý Petr Balaš a třetí skončil Patrik Maštalíř.

DM Bosonohy - DM Jílová zápas ve stolním tenise

2.4.2014 jsme pozvali k přátelskému utkání ve stolním tenise DM Jílovou. Náš DM reprezentovala šestice nejlepších hráčů z předešlého Přeboru DM. Zápas byl odehrán turnajovým pavoukem. První a druhé místo obsadili chlapci z DM Jílová, třetí příčku obsadil náš Vít Bárta. Všechny zápasy byli odehrané v duchu Fair-play a s dobrou náladou. DM Jílové gratulujeme a těšíme se na další sportovní střetnutí...

Přebor DM ve stolním tenise

Dne 26.3.2014 proběhl Přebor DM ve stolním tenise.

Turnaj měl vysokou sportovní úroveň a v konkurenci 24 hráčů  se nejelépe vedlo triu:

Tomáš Horňák - 3. místo

Matěj Martinek - 2. místo

Libor Štěpánek - 1. místo 

Turnajového pavouka naleznete zde.

Přátelský turnaj DM ve florbale

Dne 27.2.2014 proběhl turnaj na SŠI Čichnové ve forbale. Soupeři byli opět DM z Jílové a Čichnové. Tento turnaj jsme pojali opravdu přátelsky a tak tým, se kterým jsme jeli byl velmi amatérský. Pouze jeden hráč byl aktivním hráčem florbalu, ale zbytek byli jen "hobbíci". Do branky jsme postavili Šárku Hospodkovou z BPA Brno, jenž jako jediná z DM našla odvahu se postavit tvrdým střelám soupeře. Výsledkově i herně nás oba soupeři deklasovali, ale žáci byli spokojení s "výletem" a dalším zážitkem ze života na DM...

Přátelský turnaj DM ve futsale

14.11.2013 jsme odjeli k turnaji tří DM na SŠI Čichnovou. Tým jsme měli velmi kvalitní a tak jsme turnaj s přehledem vyhráli. Výsledky 11:4 a 6:3 mluví za vše... V tomto turnaji nebyl nikdo zraněn a vše proběhlo v pořádku. Kluci byli nadšení a těší se na jaro, kdy se opět střetneme při futsalovém střetnutí.

 

Jihomoravský kraj Aktivní projekty