Informace o ubytování SŠ – budova A+B

Informace o ubytování SŠ – budova A+B

Domov mládeže je součástí Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy a je otevřen všem žákům středních, jazykových a vyšších odborných škol, kteří o jeho služby mají zájem. Je také k dispozici žákům soukromých a církevních škol. V jedné z budov v areálu SŠSŘ B-B najdou ubytování i studenti vysokých škol. Kapacita domova mládeže pro žáky středních škol je 240 lůžek a kapacita pro studenty vyšších odborných škol a vysokých škol je 120 lůžek. Žáci a studenti jsou ubytování v tzv. buňkách. Součástí každé buňky je internet, předsíňka, sociální zařízení (WC a sprchový kout), třílůžkový pokoj a dvoulůžkový pokoj. V ubytovací části je jídelna, klubovny, společenské místnosti (herny – kulečník, biliard, stolní tenis, stolní fotbal), počítačová místnost a televizní místnost.

 

 

Přihlášku k ubytování je možné stáhnout a zaslat poštou nebo elektronicky na kominek@soubosonohy.cz

Přihláška v kategorii:

Žáci SŠ

Cena za ubytování: 

1 600,- Kč/měsíc

Přihláška je editovatelná

Pro žáky SŠ je možnost celodenního stravování za cenu 125 Kč (v ceně je snídaně, svačina, oběd – možnost výběru ze tří jídel a večeře).

 

Doprava ze středu města: od Hlavního nádraží ČD tramvají č. 8 směr Starý Lískovec, výstup na stanici Dunajská (předposlední zastávka). Přestup na autobusy č. 69, 401, 402 (integrovaný dopravní systém, pásmo 101) směr Bosonohy, výstup na zastávce Skalní přímo u areálu školy. Celková doba jízdy od Hlavního nádraží cca 20 minut.

 

Kontakty úseku výchovy mimo vyučování:

Mgr. Roman Komínek

zástupce ředitele 727 852 003 kominek@soubosonohy.cz

Mgr. Petr Zukal

vedoucí vychovatel 601 234 556 zukal@soubosonohy.cz

Stálá služba - mobil

denní a noční 733 525 738 vychovatel@soubosonohy.cz

 

Pokyny ke stravování a platby:

Hana Sobková

+420 547 120 631

sobkova@soubosonohy.cz 

Po až Čt 7.00 – 14.00 hodin 

Pá – pokladna uzavřena 

 

Úhradu zálohy na stravování lze provést:

Bankovním převodem na účet  č. 62733621, kód banky: 0100, KS:0378. VS: osobní číslo strávníka

Složenkou, která bude vydána na požádání v pokladně ŠJ

Úhradou v hotovosti ve výjimečných případech v pokladně ŠJ

 

V současné době je na domově mládeže pro žáky středních škol prováděna postupná rekonstrukce, která přinese značné zvýšení ubytovacího komfortu. Návrhy pokojů zpracovali v rámci výuky žáci maturitních ročníků a na výrobě nábytku a rekonstrukci se podílejí žáci jednotlivých učebních oborů v rámci výuky.

Vybudovali jsme velmi kvalitní tým vychovatelů, kteří vykazují perfektní výchovně vzdělávací práci. Nikdy jsme neměli žádné problémy. Přitom nám přibývá žáků se specifickými poruchami chování a učení a s různým sociálním znevýhodněním. Řadu závažných problémů jsme u žáků podchytili a pomohli vyřešit. „Našim posláním je především vytvářet žákům příjemné, až domácí prostředí.“ Žáci se ve svém druhém domově určitě nudit nemusí. O zábavu, ale i o poučení tu mají postaráno. Součástí školního areálu je sportovní hřiště, posilovna, tělocvična, nabídka sportovních kroužků, které mohou využít ti, jež baví sálová kopaná, florbal, nohejbal, sportovní střelba nebo posilování. Ve výtvarném kroužku používáme techniku fimo, pout pori, smaltování nebo furošiki. Dále můžou využívat zdarma návštěvy zápasů FC Zbrojovky Brno, Bulldogs Brno, plavecký bazén a za úplatu návštěvy divadel a kin. Domov mládeže je členem Asociace středoškolských klubů. Díky této spolupráci organizujeme několika denní výlety i jednorázové akce, např. paintball a další.

Snažíme se i po stránce vzdělávání – přednášky, besedy a hudební terapie s odborníky daných oborů. Žáci se nám často svěřují i s osobními problémy. Někdy jsou to maličkosti, občas jde ale i o případy sociálních potíží, obava z okolí, rozpad rodiny … Pokud tým vychovatelů umí pomoci, žáci to velmi kvitují. Vychovatel u nás funguje jako osoba blízká. Naše úspěchy ve výchově jsou těžko měřitelné, nejde je testovat ani změřit, ale přesto jsou patrné – třeba když se k nám po letech vracejí žáci, kteří k nám přišli zanedbaní z rodiny nebo i ti kteří u nás studovali a nyní se jim daří, mají kariéru, vlastní rodinu a občas na nás zavzpomínají. Jsou mezi nimi i tací, kteří u nás našli pracovní uplatnění na pozici pedagogických pracovníků. To je pro nás úspěch.

Domov mládeže si umí i přivydělat. V rámci doplňkové činnosti poskytujeme s výjimkou prázdnin ubytování cizím osobám jako např. účastníkům celoživotního vzdělávání, které škola realizuje a dalším zájemcům z řad veřejnosti. 

K dispozici je rozsáhlý sportovní areál pro všechny druhy míčových her, tělocvična, posilovna, kuchyňka, TV místnost, knihovna, kulečníková místnost, studovna, WIFI i pevné připojení k internetu.

 

Základní dokumenty, kterými se řídí ubytování žáků středních škol:

Vnitřní řád A+B

Provozní řád A+B

ŠVP Domova mládeže

Provozní řád internetových kluboven A+B

Provozní řád Wi-Fi

 

Nábytek z palet, který vyrobili sami žáci

 

 

Partnerské školy

 

 

 

 

 

Jihomoravský kraj Aktivní projekty